Rusya’dan sonra dünya’nın en büyük toprak alanlarından birisine sahip olan Kanada, oldukça çeşitli bir nüfusa sahiptir. Haliyle Kanada’nın özellikleri oldukça merak edilen konulardan birisi oluyor. Birçok milletten vatandaşın bir arada olduğu Kanada’da eşsiz fırsatlardan yararlanarak eğitim veya yaşam fırsatlarını elde edebilirsiniz.

Kanada’nın özelliklerini iki farklı çerçevede incelemek daha doğru olacaktır. Coğrafi koşullar ve Beşeri özellikler olarak ikiye ayırmak çok daha sağlıklı olacaktır.

Kanada’nın Kültürel Özellikleri

Birçok ülke vatandaşının ortak yaşam noktası olan Kanada: ülkedeki huzurun ve onları bir arada tutan en önemli değerin farklı kültürler olduğunu düşünüyor.

Bunu sadece söylemiyorlar. Şu an Kanada dünyanın en yaşanılabilir ülkeleri arasında gösteriliyorsa en önemli sebeplerinden biriside budur.

Ancak Kanadalıların yaşantılarında bazı kültürel özellikleri vazgeçilmezdir. İşte bunlardan birkaç tanesi;

–        En yaygın biçim olarak Güçlü bir tutuş ve göz teması ile tebrik ve tokalaşma ilk karşılaşmada yapılan geleneksel bir davranış biçimidir.

–       Birinin evine girildiğinde ayakkabıları kapının girişinde bırakmak ve içeriye ayakkabılar olmadan girmek.

–       Bireylerin İlk isimleri ailesi ve yakın arkadaşları tarafından kullanılarak çağrılmaktadırlar.

–       Bir yere akşam yemeği partisine davet edildiğinde, davet edilen yere çiçek, en iyi kalite şarap, çikolata veya benzeri hediyelerle gitmek.

–       Birisiyle yapılan yüz yüze konuşmalarda araya bir mesafe konulması ve mümkün olduğunca karşıdaki kişiye dokunmamak dikkat edilen diğer bir davranış şeklidir.

Kanada’nın Belirgin Özellikleri Nelerdir ?

 Dünya’nın en yaşanılabilir ülkeleri arasında gösterilen Kanada, herkesin yaşamak istediği ülkelerden birisidir. Eğer bu hayallere ortaksanız, Kanada göçmenlik başvurusu hakkında bilgi almak isterseniz merkezimizle iletişime geçmeniz yeterli olacaktır.

  • Kanada’nın başkenti Ottawa’dır.
  • Rusya’dan sonra dünyanın en büyük ikinci toprak alanına sahip olan ülkesi Kanada’dır. 
  • Kanada’nın 10 eyalet ve 3 bölgeden oluşmaktadır.
  • Kanada dünyanın en eğitimli ülkesidir; Vatandaşlarının yarısından fazlası üniversite mezunudur.
  • Dünyada en uzun sahil şeridine sahip ülke Kanada’dır.
  • Kanada, dünyanın geri kalanının toplamından daha fazla göle sahiptir.
  • Kanada’nın Kuzey bölgelerindeki plakalar kutup ayısı şeklindedir.
 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir