Her milletten insanın gerek eğitim, gerekse turist amaçlı ziyaret ettiği Kanada, ülkemize vize uygulamaktadır.

Kanada vizesi gerçekleştirecek bireylerin akıllarından geçen sorulardan biriside vizenin kaç yıllık olacağıdır.  “Kanada vizesi ne kadar sürede sonuçlanır ?” sorusunun yanında “Kanada kaç yıllık vize veriyor?” sorusuna yanıt verdik.

Kanada Vizesi Ne Kadar Sürede Sonuçlanır ?

Aslına bakarsanız bununla ilgili net bir zaman vermek ne yazık ki mümkün değildir. Bu süre ve süreç bir çok faktöre göre değişiklik göstermektedir.

Kanada vizesinin sonuçlanma süresi ortalama olarak 2-4 hafta arasındadır.  Ancak bu süre ortalama olmakta beraber, kısalır veya artabilir.

Kanada Vizesi Kaç Yıllık Veriliyor ?

Bu durum tamamen Kanada konsolosluğu nezdindedir. Gözlemlerimize ve deneyimlerimize dayanarak ; Pasaport sürenize paralel verilmektedir. Kısaca  ” Kanada vizesi kaç yıllık veriliyor ? ” sorunun yanıtı ; Pasaport süreniz kadardır diyebiliriz.

Sizlerde , Kanada vizesi başvurularınızı Türkiye’nin ilk ve tek Kanada’ya özgü kuruluşu olan , Kanada Kültür Merkeziyle gerçekleştirebilirsiniz.

Bürokratik işlemlerin yoğunluğu ve sıkıcılığından uzaklaşmak , tatilinize en iyi başlangıcı yapmak istiyorsanız , merkezimizle iletişime geçmeniz yeterli olacaktır.

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir