Kanada öğrenci vizesi her ne kadar basite alınsa bile eğitim sürecini etkileyen en önemli faktörler arasında yer almaktadır. Hangi okuldan kabul alındığına bakılmaksızın olası bir Kanada öğrenci vizesi reddi tüm süreci olumsuz yönde etkileyebilmektedir. 

Kaynak: https://www.kanadakulturmerkezi.com/kanada-vizesi-red-sebepleri.html

Kanada Kültür Merkezi, uzman ve deneyimli kadrosuyla birlikte Kanada öğrenci vizesi başvurularınızı güvenle ve Kanada konsolosluğunun istediği düzende başvurmaktadır. 

Vize sürecinin en önemli kısmı şüphesiz olası bir vize reddidir. Öncelikle böyle bir durumla karşılaştıysanız üzülmemenizi ve profesyonel danışmanlarımızla tekrar başvurunuzu gerçekleştirmelisiniz.

Sonuç itibariyle konsolosluk yüz yüze görüşme gerçekleştirmez. Yetkili, hazırlanan başvuru formu ve talep ettiği evrakları göz önünde bulundurarak Kanada öğrenci vizesi başvurunuzu gerçekleştirir.

happy group graduate students thumbs up together

Kanada Öğrenci Vizesi Reddi

Purpose of Visit: En sık karşımıza çıkan Kanada vizesi red nedenleri arasında yer almaktadır. Özellikle acemi danışmanlar tarafından gerçekleştirilen başvurularda en sık alınan red nedenidir. Vize talebinizin sebebinin anlaşılamamasıdır.
Travel History: Daha önce yurt dışı deneyimi olmayan kişilerin karşısına en sık çıkan red nedenidir. Kişinin gidip, yasal olmayan yolla kalacağına inandığı için karşısına çıkmaktadır.
Financial Reasons: Seyahat amacınızı karşılayacak seviyede bakiyeye veya gelire sahip olmadığınız durumlarda karşımıza çıkabilecek Kanada vizesi red nedenleri arasında yer almaktadır. Ancak kişinin konsolosluğa kendini ifade edememiş olmasından kaynaklı olarak karşımıza çıkabilmektedir. 
“Kanada öğrenci vizesi nasıl alınır ?” sorusunu İsmail İNCE yanıtlıyor.

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir